KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SCALEBREAKER DSC

195

Popis
Návod na použitie
Balenie

SCALEBREAKER DSC je vhodný a ľahko použiteľný produkt určený na rozpustenie a uvoľnenie privarených spaľovacích usadenín na vonkajších plochách modulárnych kotlových výmenníkov tepla, bez zásahu na štruktúru výmenníka tepla.

Hromadenie usadenín pridáva tepelnoizolačnú vrstvu medzi spalinami a kovom, tak že prevádzková účinnosť rýchlo klesá, zatiaľ čo kondenzácia vodných pár na korózne usadeniny môže poškodiť kov výmenníka tepla.

Pravidelným čistením výmenníkov tepla pomocou SCALEBREAKER DSC možno predchádzať týmto problémom.

SCALEBREAKER DSC je "off-line" čistiaci prostriedok, vyžadujúce vybratie výmenníka tepla z kotla pred aplikáciou.

Aplikácia a použitie

Pre čo najlepší účinok, by ste mali plochy výmenníkov tepla /špirály ponoriť do zriedeného roztoku SCALEBREAKER DSC do vhodnej plastovej nádrže. U výmenníkov tepla s miernymi usadeninami, roztok SCALEBREAKER DSC s vodou v pomere 1:3 musí vyčistiť výmenník tepla do desiatich minút.

Pri silne znečistených výmenníkoch tepla, použite SCALEBREAKER DSC  s vodou v pomere 1:1 na dobu najmenej dvadsať minút. Ako alternatíva, SCALEBREAKER DSC možno nastriekať na znečistený výmenník tepla pomocou Systemsure injektor a nechá sa reagovať. Po reakčnej dobe, umyte výmenník tepla a s čistou vodou.

UPOZORNENIE: SCALEBREAKER DSC by ste nemali používať pri kotloch s hliníkovými výmenníkmi tepla. Pozrite kamco radu v tejto situácii.

K dispozícii v:
Krabičky 4x5 litrov
25 litrová bandaska


logo maroxMAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018