KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SCALEREAKER LS3

181

Popis
Návod na použitie
Balenie

SCALEBREAKER LS3  čistiaca kvapalina na kotly je vytvorená aby reagovala a rozpúšťala korózne typy usadenín, keď sú kotly vypálené palivami obsahujúcimi síru.

Tieto usadeniny (svetlej farby a veľmi tvrdé) sú často privarené na samotný kov, čo vyžaduje ťažké odstránenie štetcom alebo škrabkou.

SCALEBREAKER LS3 reaguje s usadeninami okamžite, ničí ich štruktúru a priľnavosť. Tvorba neškodných plynov rozloží a oddelí usadeniny od plechu tak, aby mohli byť ľahko odstránené pomocou "mokrého" vysávača.

SCALEBREAKER LS3 je "off-line" čistič pre použitie chladných alebo mierne teplých kotlov, a je ideálny na čistenie kotla na konci sezóny.

Aplikácia a použitie:

Voľné usadeniny by sa mali najskôr odstrániť kefou alebo vysávačom. 

V závislosti od hrúbky usadenín, vyrobte roztok z jednej časti Scalebreaker LS3 na jeden, dva, alebo tri časti vody. Tento roztok by ste potom mali nastriekať na znečistený povrch potom, čo vychladne na teplotu nižšiu ako 50 ° C, začnite v hornej časti, pokým celá plocha výmenníka tepla nebude namočená.

Usadeniny okamžite začnú šumieť a rozpustia sa. Nechajte pôsobiť 10 - 15 minút. Silne znečistené kotle vyžadujú druhú aplikáciu.

V tejto fáze boli usadeniny neutralizované a odpadnú bez nutnosti ďalších zásahov počas toho ako sa kotol vysušuje. Je vhodné znovu zapnúť kotol na 10 minút, čo spôsobí rozbitie a odpadnutie zvyškov z plôch výmenníka tepla.

Pri čistení sectional kotla, použitie "mokrého" vysávača je najpohodlnejší spôsob, ako odstrániť vlhké nečistoty z podlahy kotla 

UPOZORNENIE: Ako mierne zásaditá kvapalina, Scalebreaker LS3 je bezpečný a nepoškodzuje pokožku. Malo by sa a ním zaobchádzať ako akýmkoľvek iným chemickým výrobkom, a preto odporúčame nosiť rukavice spolu s ochranu na oči.

Zasiahnuté oči je potrebné umyť okamžite veľkým množstvom vody. Striekacie zariadenie by malo byť po použití dôkladne umyté, aby sa zabránilo korózii všetkých medených alebo mosadzných komponentov

K dispozícii v:
Krabičky 12x1 liter s ostrekovacou hlavicou
Krabičky 4x5 litrov
25 litrová bandaska
Sprejová hlavica s 1 m rúrou na použitie s 5 a 25 l balením


logo maroxMAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018