KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

Odstránenie vodného kameňa

V oblastiach s tvrdou vodou, vedie používanie tejto vody v systémoch vykurovania a chladenia k vytváraniu vrstiev vodného kameňa, obvykle v miestach s najvyššími teplotami. Vodný kameň nie len že obmedzuje prietok vody, ale zároveň pôsobí ako veľmi efektívny izolant, ktorý znižuje účinnosť prenosu tepla a tým zvýšenie prevádzkových nákladov.

Hrubý nános vodného kameňa môže taktiež viesť k lokalizovanému prehriatiu tepelno-výmenných plôch, čo vedie k predčasnému zlyhaniu vykurovacích zariadení.

Taktiež korózia vo vykurovacích a chladiacich systémoch, môže viesť k vytvoreniu koróznych vrstiev a tým k zníženiu účinnosti.

Produktová rada čerpadiel SCALEBREAKER je určená na odstraňovanie vodného kameňa a chemické čistenie vykurovacích zariadení, výmenníkov tepla a chladiacich systémov. Všetky jednotky obsahujú čerpadlo, nádrž, zariadenie pre spätný chod a hadice s koncovkami. Čerpadlá ako celok pôsobia elegantne a sú jednoducho prenosné. Chémie potrebné pri procese odstraňovania vodného kameňa sú bezpečne uzavreté v nádrži.

Aplikácia zahŕňa odstránenie vodného kameňa z chladičov, kondenzačných jednotiek, výmenníkov tepla, kotlov, ohrievačov, parných generátorov atď. Ďalej odstraňovanie vodného kameňa a čistenie chladiacich špirál a potrubí zariadení od vstrekovacích strojov po synchrocyklotróny.

Kamco má taktiež chemické výrobky pre odstraňovanie vodného kameňa a produkty súvisiace s odstraňovaním vodného kameňa , ktoré sú starostlivo inhibinované a vhodné na použitie so SCALEBREAKER čerpadlami. Podrobné informácie nájdete v sekcii CHEMIKÁLIE NA ODSTRAŇOVANIE VODNÉHO KAMEŇA. Pre pomoc pri výbere správneho čerpadla alebo chémie pre akúkoľvek aplikáciu nás môžete kontaktovať.

logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018