KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

Odstránenie vodného kameňa

V oblastiach s tvrdou vodou, vedie používanie tejto vody v systémoch vykurovania a chladenia k vytváraniu vrstiev vodného kameňa, obvykle v miestach s najvyššími teplotami. Vodný kameň nie len že obmedzuje prietok vody, ale zároveň pôsobí ako veľmi efektívny izolant, ktorý znižuje účinnosť prenosu tepla a tým zvýšenie prevádzkových nákladov.

Hrubý nános vodného kameňa môže taktiež viesť k lokalizovanému prehriatiu tepelno-výmenných plôch, čo vedie k predčasnému zlyhaniu vykurovacích zariadení.

Taktiež korózia vo vykurovacích a chladiacich systémoch, môže viesť k vytvoreniu koróznych vrstiev a tým k zníženiu účinnosti.

Produktová rada čerpadiel SCALEBREAKER je určená na odstraňovanie vodného kameňa a chemické čistenie vykurovacích zariadení, výmenníkov tepla a chladiacich systémov. Všetky jednotky obsahujú čerpadlo, nádrž, zariadenie pre spätný chod a hadice s koncovkami. Čerpadlá ako celok pôsobia elegantne a sú jednoducho prenosné. Chémie potrebné pri procese odstraňovania vodného kameňa sú bezpečne uzavreté v nádrži.

Aplikácia zahŕňa odstránenie vodného kameňa z chladičov, kondenzačných jednotiek, výmenníkov tepla, kotlov, ohrievačov, parných generátorov atď. Ďalej odstraňovanie vodného kameňa a čistenie chladiacich špirál a potrubí zariadení od vstrekovacích strojov po synchrocyklotróny.

Kamco má taktiež chemické výrobky pre odstraňovanie vodného kameňa a produkty súvisiace s odstraňovaním vodného kameňa , ktoré sú starostlivo inhibinované a vhodné na použitie so SCALEBREAKER čerpadlami. Podrobné informácie nájdete v sekcii CHEMIKÁLIE NA ODSTRAŇOVANIE VODNÉHO KAMEŇA. Pre pomoc pri výbere správneho čerpadla alebo chémie pre akúkoľvek aplikáciu nás môžete kontaktovať.

logo maroxMAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018