KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

HYPER-FLUSH

Popis

HYPER-FLUSH je nekyslá preplachovacia kvapalina s extrémne silnou schopnosťou, aby sa nečistoty ľahko odstránili počas preplachovania. Penetruje, uvoľňuje a rozpúšťa hrdzu, kal, koróziu a ľahké usadeniny počas normálnej prevádzky systému, bez tvorby častíc ktoré spôsobujú upchatie a poškodenie čerpadla. HYPER-FLUSH je nekorozívny a pracuje v takmer neutrálnom pH, čo umožňuje jeho použitie aj na starších systémoch ukazujúcich znaky väčšieho zanedbania. Alebo použite Power Flush FX2 kvapalinu na systémy ktoré sú v príliš zlom stave.

HYPER-FLUSH može  byť použitý v systémoch, ktoré majú hliníkové radiátory, alebo kotly s hliníkovými výmenníky tepla. Môže byť použitý u všetkých kovov bežne používaných vo vykurovacom systéme a nespôsobí poškodenie nekovových súčastí.

Hyper-FLUSH môže uvoľniť aj úplné upchatie, a preto je tiež vynikajúcim prostriedkom na preošetrenie pre systémy s radiátormi, ktoré nemajú tok v dôsledku silného hromadenia nečistôt . Neexistuje žiadny únik plynu pri čistení, a nie je nutné odvzdušňovať radiátory v priebehu procesu. Vlastné neutralizačné a pasivačné vlastnosti po použití odstránia potrebu pre ďalšie preplachovacie procedúry a kovové povrchy sú čisté a bez korózie.

Rozpúšťa, uvoľňuje a mobilizuje korózne usadeniny, železité oxidy a kal.
Obnovuje cirkuláciu studených radiátorov.
Nie je potrebné odpojiť radiátory.
Čistí počas normálnej prevádzky.

0,5l balenie HYPER-FLUSH je dostačujúci pre ošetrenie typického ústredného kúrenia 100 litrovej kapacity (cca 10 radiátorov). HYPER-FLUSH je najlepšie pridať do vykurovacieho systému medzi druhým a štrnástym dňom pred prepláchnutím, s normálnou prevádzkou vykurovacieho systému v priebehu tejto doby.

Application & usage: Aplikácia a použitie:

0,5l balenie HYPER-FLUSH je dostačujúci pre ošetrenie typického ústredného kúrenia 100 litrovej kapacity (cca 10 radiátorov). HYPER-FLUSH je najlepšie pridať do vykurovacieho systému medzi druhým a štrnástym dňom pred prepláchnutím, s normálnou prevádzkou vykurovacieho systému v priebehu tejto doby.

HYPER-FLUSH by mal byť pridaný do plniacej/vyprázdňovacej nádrže po odpojení dodávky vody a vypustení 15l vody. Nechajte systém naplniť. Alternatívne môžete použiť SYSTEMSURE vstrekovač pre vstrekovanie HYPER-FLUSH priamo do radiátora cez odvzdušňovací ventil.

Ak takéto aplikovanie  nie je  možné, pridajte HYPER-FLUSH do systému a nechajte cirkulovať po dobu najmenej jednej hodiny pred začatím preplachovania.

So všetkými radiátormi a otvorenými zónovými ventilmi, použite CLEARFLOW čerpadlo na mobilizovanie relatívne voľných nečistôt a koróznych usadenín, a potom ich vyčistite zo systému pomocou vypúšťacieho ventilu. Zatvorte vypúšťací ventil a obnovte cirkuláciu  cez CLEARFLOW a vykurovací systém.

Uzavrite všetky ventily radiátorov ale na jednom radiátory umožnite plný prietok po dobu 5 minút. Tento postup opakujte u všetkých ostatných radiátorov a prepnite CLEARFLOW čerpadlo do režimu odčerpávania. Pokračujte s odčerpávaním kým odpadová voda nebude úplne čistá.

Ako náhle odpadová voda tečie čistá, je preplachovanie dokončené. Nie je potrebné pridávať neutralizačné kryštály pri použití HYPER-FLUSH.

Aby sa predišlo budúcej korózii systému, pred odpojením pridajte SYSTEMSAFE-DM  inhibítor korózie a vodného kameňa do CLEARFLOW nádrže a cirkulujte cez systém po dobu ďalších 2 minút. Použite 0,5litra na 100 litrov vody v systéme, alebo 0,5% objemu.

Balenie:

0,5 litra

10 litrov

25 litrový kanister


logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018