KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SYSTEM-HUSH

SYSTEM HUSH

Popis

Niektoré vykurovacie systémy môžu byť citlivé na problémy s hlukom v dôsledku korózii a usadzovaniu vodného kameňa na kotlových výmenníkoch tepla.

Zatiaľ čo preplachovanie môže toto ošetriť, v niektorých systémoch to môže byť trvalým problémom. Pridaním jedného litra SYSTEM-Hush, spolu so SYSTEMSAFE-DM, je doporučené očistiť výmenník tepla počas normálnej prevádzky. SYSTEM-Hush môže zostať v systéme bez nutnosti vypúšťania.

SYSTEM-Hush pracuje v takmer neutrálnym pH, pričom hrdzu, koróziu a ľahké usadeniny rozpúšťa do roztoku, bez tvorby častíc ktoré spôsobujú upchatie a poškodenie čerpadla. Teplovýmenníkové plochy kotla sú čisté, je obnovená účinnosti kotla a zvuky sú eliminované.

SYSTEM-Hush môže byť použitý so všetkými kovmi bežne používanými vo vykurovacích systémoch, vrátane farebných kovov, mosadze, medi, hliníka a pozinkovanej ocele. Nespôsobuje poškodenie kovových a nekovových súčiastok, ak sa používa ako je doporučené, umožňuje použitie aj na starších systémoch, ktoré môžu byť v príliš zlom stave, kvôli agresívnym chemikáliám na odstraňovanie vodného kameňa.

Vlastné neutralizačné a pasivačné vlastnosti systému SYSTEM-Hush po použití odstránia časovo náročné preplachovacie procedúry  a kovové povrchy zostanú čisté a bez korózie.

Odstraňuje koróziu a spálené ľahké usadeniny z výmenníkov tepla.
Pracuje počas normálnej prevádzky bez odstránenia kotla alebo potrubia.
Môže byť ponechaný v systéme.

Aplikácia a použitie:

Jeden liter SYSTEM-Hush je postačujúci pre ošetrenie typického ústredného kúrenia 100 litrov kapacity (cca 10 radiátorov).

Ak je voda systéme veľmi špinavá a silno sfarbená (ukazujúca prítomnosť kalu a veľkého množstva čiernych železných oxidov koróznych usadenín v celom vykurovacom systéme), najprv treba vypustiť a prepláchnuť systém s HYPER-FLUSH preplachovacím prostriedkom.

Na zabezpečenie vstupu celého SYSTEM-Hush do systému, pridajte do plniacej/vypradzňovacej nádrže po odpojení dodávky vody a vypustení 15l (3 galónov) vody. Nechajte systém znovu naplniť. Alternatívne sa môže SYSTEM-Hush priamo aplikovať do radiátora pomocou SYSTEMSURE vstrekovača.

Systém vykurovania by mal normálne fungovať, kým SYSTEM-Hush pracuje, čo pre plný účinok môže trvať 2-3 týždne. SYSTEM-Hush môže ostať vo vykurovacom systéme aj po procese čistenia. Nie je nutné vyprázdniť a znovu naplniť po procese, hoci prevádzkovateľ to môže chcieť urobiť, ak je voda vplniacej/vypradzňovacej nádrži stále silne sfarbené koróznymi usadeninami v radiátore a v potrubí.

V každom prípade, SYSTEMSAFE-DM inhibítor korózie a vodného kameňa by sa mal pridať do systému po aplikácii, aby sa zabránilo ďalšiemu usadzovaniu alebo korózii.

Balenie:
Krabičky 12x1 litrov
Krabičky 4x5 litrov
25 litrová bandaska


logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018