KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SLIMEBREAKER-GWT

142

Popis

Odbúrava a odstraňuje blokovanie a zanášanie spôsobené slizom v domácich alebo komerčných systémoch, vrátane podlahových systémov.

Slimebreaker GWT je biocídny výrobok so širokým spektrom nízkej toxicity na čistenie vykurovacích a otvorených recirkulačných chladiacich systémov pri nízkej dávke. Je veľmi účinný pri kontrole baktérií tvoriacich sliz, baktérií redukujúcich sírany, baktérií Pseudomonas a Legionnaires 'Disease.

Slimebreaker GWT štiepi bunkové steny baktérií, a potom útočí na bunkové jadro, čím sa priľnavý biopovlak stáva nečinný a je ľahko rozptýlený.

Je účinný v širokom rozsahu pH, a kontroluje aeróbne a anaeróbne baktérie. Má nízku penivosť a je kompatibilný so všetkými fosfonátovými / polymérovými inhibítormi korózie a vodného kameňa. Rýchlo pôsobí, je nekorozívny a plne biologicky odbúrateľný.

Nízka toxicita, širokospektrálne biocídne a fungicídny.

Odbúrava slizové upchatia a nečistoty.

Redukuje Pseudomonas, sírany a baktérie  Legionelly

Dlhodobá ochrana vodných systémov.

Nízke množstvo dávkovania.

Netoxický a biologicky odbúrateľný.

 

Aplikácia a použitie:

Odstránenie ťažkého znečistenia biopovlakom:

Kedykoľvek je to možné a dostupné, odporúčame mechanicky odstrániť priľnavé biopovlaky. V prípade otvorených systémov, keď zásobník  je už silne znečistené slizom, musí byť nádrž fyzicky vyčistená pred aplikáciou Slimebreaker GWT. Ak chcete odstrániť biopovlak v neprístupných oblastiach, mal by roztok Slimebreaker GWT rýchlo cirkulovať cez celý systém minimálne počas dvadsiatich štyroch hodín, ideálne na tento účel použitím preplachovacieho  čerpadla.

Množstvo pre čistiacu aplikáciu by mal byť 1000 ml. (1 liter) na 100 litrov objemu vody v systéme

Následne by mal byť systém vyčistený s čistou vodou, vypustenou cez vypúšťací ventil a naplnený čerstvou vodou so Systemsafe DM inhibítorom korózie a normálnou dávkou GWT, aby sa zabránilo ďalšiemu znečisteniu.

Slimebreaker GWT možno jednotlivo dávkovať, alebo na väčších systémoch možno automaticky dávkovať pomocou biocídného regulátora / dávkovacieho čerpadla.

Pre maximálnu pretrvávajúcu ochranu väčších systémov je vhodné striedať dávku Slimebreaker s iným biocidom (organickým alebo oxidujúcim), aby sa zabránilo tvorbe rezistentných kmeňov.

 DÁVKOVANIE:

Čistiaca aplikácia pre znečistené systémy: Množstvo  pre čistiacu aplikáciu by malo byť 1000 ml. (1 liter) na 100 litrov objemu vody v systéme.

Pravidelná údržba: Normálne dávkovanie je 250 ml na 100 l objemu vody v systéme. Mikrobiologické testovanie bude určovať frekvenciu aplikácie a dávka sa môže zvýšiť až na 500 ml na 100 litrov vykurovacej vody.

 TESTOVANIE:

Pre zistenie koncentrácie je k dispozícii jednoduchá testovacia metóda. Jeho účinok môže byť tiež monitorovaný meraním poklesu bakteriálnych kolónií použitím buď rozmrazenia alebo meraním T.V.C. (Celkový životaschopný počet) v mikrobiologickej laboratóriu.
 

Balenie:

Krabice 12x1 litrov

Krabice 4x5 litrov

25 litrová bandaska

 

Technické informácie:

Vzhľad: svetlo žltá kvapalina

Zápach: mierne sladká

S.G. pri 20 ° C: 1,076

pH: 10,3

Bod varu:> 100 ° C
Rozpustnosť: úplne miešateľný s vodou


logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018