KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SYSTEMSEAL

SYSTEM SEAL

Popis

Ľahko aplikovateľný roztok pre utesnenie neprístupných únikov v otvorených a uzavretých systémov ústredného vykurovania, za menej ako 24 hodín.

Pri vykurovacích a chladiacich systémov je známe, že majú malú netesnosť, logickým riešením je utiahnite spojov alebo výmena potrubia.

 Avšak, keď miesto úniku nebolo nájdené, alebo je podozrenie, že je v neprístupnej oblasti, napríklad na podlahe alebo v priestoroch stien, je pravdepodobné že potrebná práca na opravu bude zdĺhavá a nákladná.

Dlhodobé netesnosti môžu spôsobiť vážne poškodenie podláh, podlahových krytín a stropov, a preto je dôležité, aby sa zabránilo úniku čo najrýchlejšie.

Uzatvorené vykurovacie systémy často zlyhajú v dôsledku straty tlaku v systéme, preto mnoho moderných kotlov vyžaduje pre fungovanie minimálny tlak 0,5 bar. Strata tlaku v uzavretých systémoch, a z toho vyplývajúcej potreby častého natlakovania, je prvým prejavom netesnosti.

SYSTEMSEAL je jednoduchá a ekonomická odpoveď na tento problém.

SYSTEMSEAL je biela emulzia polyméru, ktorá sa pridá do systému a nechá  sa rozpustiť prostredníctvom bežného cirkulačného čerpadla.

Ako náhle SYSTEMSEAL našiel a prenikol cez otvor netesnosti,  spôsobí že polymér sa zmení na pružné tesnenie, ktoré zabráni strate ďalšej vody.

 
Tesnenie netesnosti a odkvapávanie v ťažko dostupných oblastiach.
ošetrí úniky, neupcháva čerpadlá, ventily a vetracie otvory.
Kvapalná forma pre jednoduchú aplikáciu a rýchle rozptýlenie.
Udržuje tlak v uzavretých systémoch.
Vhodné pre multi-kovové sústavy so železom, oceľou, meďou, mosadzou a hliníkom.
Netoxické, nedráždivé.
 

Aplikácia a použitie:

Pridajte SYSTEMSEAL cez plniaco & vyprazdnovaciu nádrž systému po odpojení dodávky vody a vypustení 15 litrov vody. Dopustite systém vodou.
Alternatívne sa môže použiť SYSTEMSURE vstrekovač na vstrekovanie SYSTEMSEAL do radiátora cez odvzdušňovací ventil, alebo prostredníctvom plniaceho loop.

Zapnite systém a nechajte SYSTEMSEAL cirkulovať po dobu najmenej jednej hodiny pre rovnomerné rozloženie, pokiaľ možno so zapnutým kotlom.

Väčšinu netesností utesní  do 24 hodín, v závislosti na umiestnení úniku a rýchlosti presakovania. Ak podstatné množstvo vody vytečie zo systému, skontrolujte systém , a ak je to potrebné, pridajte viac SYSTEMSAFE-DM inhibítora korózie, na požadovanú úrovň.

Správne dávkovanie: 1 liter SYSTEMSEAL stačí na ošetrenie systému s až 12 radiátormi. Pridajte ďalší SYSTEMSEAL v pomere pre väčšie systémy.

 Pozn.: Ak systém má zásobnik TUV, pridajte ďalšií SYSTEMSEAL pre umožnenie ďalšieho objemu primárnej vody v zásobníku.

 
Balenie:
Krabičky 12x1 litrov (BSS002)
Krabičky 4x5 litrov (BSS003)
25 litrová bandaska
 

Technické informácie:
Vzhľad: biela tekutina emulzia
Zápach: Mierny
S.G. pri 20 ° C: ca. 1.0
pH: 7
Rozpustnosť: vo vode úplne miešateľný
Bod varu: 100 ° C


logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018