KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SYSTEMSAFE-IC

 

Kamco Systemsafe IC

Popis

SYSTEMSAFE-IC je vyvážená zmes katodických, anodických a neželezných inhibítorov korózie, obsahujúcich zmäkčovač pre ochranu proti vodnému kameňu.

Poskytuje dlhodobú ochranu uzavretých vodných systémov, zabraňuje vnútornej korózii, predlžuje životnosť systému a zachováva jeho prevádzkovú efektivitu.

 SYSTEMSAFE-IC chráni proti tvorbe čiernych kalov oxidu železa, ktoré sa hromadia v oblastiach s nízkym prietokom a spôsobujú problémy s prietokom a proti elektrolýze a oxidickej korózii, čo vedie k lokalizovanej jamkovej korózii a úniku.

 SYSTEMSAFE-IC môže byť použitý s kovmi bežne používanými vo vykurovacích systémoch vrátane farebných kovov, mosadze, medi a pozinkovanej ocele, ale nie s hliníkovými radiátormi a výmenníky tepla.

 Zabraňuje tvorbe kalov a vodného kameňa.

 Zabraňuje vnútornej jamkovej a galvanické korózii.

 Zabraňuje mikrobiologickej kontaminácii.

 Chráni oceľ, liatinu, meď, mosadz a bronz.

 Chráni a predlžuje životnosť vykurovacieho systému.

 

 Nerozhodujúce množstvo dávkovania.

Aplikácie a použitie:

SYSTEMSAFE-IC by mal byť pridaný do systému v dávkovacom pomere 1 liter na 500 litrov (110 galónov) kapacity systému. Ďalšie prímesi budú požadované iba ak dôjde k strate vody zo systému.

Môže byť pridaný prostredníctvom plniacej a vyprázdňovacej nádrže, po odpojení dodávky vody a vypustení dostatočného množstva vody k vyprázdneniu nádrže, aby ste zabezpečili, že celý SYSTEMSAFE-IC sa dostane do vodného systému. Nechajte systém znova naplniť.

 

Alternatívne môže SYSTEMSAFE-IC byť zavedený priamo do systému na vhodnom mieste pomocou vstrekovača alebo čerpadla s primeranou hlavicou, po vypustení dostatočného množstva vody na kompenzovanie objemu SYSTEMSAFE-IC.

Správna úroveň ošetrenia:

Presné dávkovacie množstvo nie je rozhodujúce, pretože SYSTEMSAFE-IC bude pracovať efektívne v + / - 20% rozsahu, ale dávkovacie množstvo môže byť kontrolované pomocou testovacej súpravy pre stanovenie úrovne dusitanu sodného, ​​ktorý bude 500 ppm na normálne množstvo dávkovania.

Pokyny:

Nové systémy: Pred pridaním SYSTEMSAFE-IC do nového systému, odporúčame čistenie s technológiou Hyper-flush na odstránenie inštalačných a výrobných nečistôt ako triesky a piliny, aby sa zmobilizovala a odstránila prach a špina, odstránila ľahká hrdza z radiátorov a potrubia, a neutralizovali sa kyslé zvyšky tavidiel.

 Existujúce systémy: Je potrebné poznamenať, že žiadny inhibítor korózie nemôže zvrátiť predchádzajúce korózne poškodenia a na optimalizáciu výkonnosti systému, a umožnenie čo najúčinnejšie funkčnosti SYSTEMSAFE-IC, odporúčame, aby bol systém v extrémnych prípadoch najprv prepláchnutý s HYPER-FLUSH.

 

 To je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď sa nové kotly alebo výmenníky tepla pridávajú k starším zariadeniam.

Balenie:

Krabice 4x5 litrov

25 litrová bandaska

logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018