KAMCO - Riešenie pre ústredné kúrenie

info ikona+421 905 456 049

SYSTEMSAFE-DM

SYSTEM SAFE DM

Popis

Ako náhle bol systém vykurovania prepláchnutý a odstránil sa kal a korózne usadeniny, je dôležité, aby bol chránený pred ďalším znečistením.

Toho sa môže dosiahnuť úpravou vody v systéme pomocou SYSTEMSAFE-DM, ktorý je vyváženou zmesou inhibítorov korózie a vodného kameňa, a ktorý je vyrobený aby poskytol úplnú ochranu proti korodovaniu systému a tvorbe vodného kameňa. 

Poskytuje dlhodobú ochranu systémov ústredného vykurovania, zabraňuje vnútornej korózii, usadeniu vodného kameňa a hluku kotlov a predlžuje životnosť systému a udržiava svoju prevádzkovú efektivitu.

Vznik čierneho železného kalu, ktorý sa hromadí v oblastiach s nízkym prietokom, spôsobuje problémy s prietokom a chladné miesta na radiátoroch. Prichádza k vzniku elektrolytickej a oxidačnej korózii, ktorá vedie k lokálnej jamkovej korózii a úniku kvapaliny.

SYSTEMSAFE-DM môže byť použitý u všetkých kovov bežne používaných vo vykurovacích systémoch, vrátane železa, ocele, mosadze, medi a hliníka. Jednoducho sa pridá do vykurovacieho systému a nevyžaduje žiadnu ďalšiu akciu.

SYSTEMSAFE-DM prešiel Buildcert / DWTA výkonným testom a schvaľovacím procesom, takže si môžete byť istí, že poskytne dlhodobú ochranu vykurovacích systémov proti korózií a vodnému kameňu.

Vhodné pre multi-kovové systémy.
Zabraňuje tvorbe vodného kameňa, kalu a mikrobakteriálnej kontaminácii.
Zabraňuje vnútornej jamkovej a galvanickej korózii.
Chráni a predlžuje životnosť vykurovacieho systému.

Aplikácia a použitie:

Väčšie vykurovacie a chladiace systémy: Normálne dávkovanie je 1% z objemu systému. 

Domáce vykurovacie systémy: 1 liter SYSTEMSAFE-DM je dostačujúci pre ošetrenie typického ústredného kúrenia 100 litrovej kapacity (cca 10 radiátorov). Ďalšia prímes bude vyžadovaná, ak dôjde k strate vody zo systému, a dávka by mala byť pridaná v pomere 1 liter na 100 litrov kapacity systému.

Na zabezpečenie vstupu celého SYSTEMSAFE-DM do systému, pridajte do plniaco/vyprazdňovacej nádrže po odpojení dodávky vody a vypustení 15l (3 galónov) vody. Nechajte systém znovu naplniť.

Alternatívne môže SYSTEMSAFE-DM byť zavedený priamo do radiátora použitím SYSTEMSURE vstrekovača.

Nové systémy: Pred pridaním SYSTEMSAFE-DM do nového systému, odporúčame  čistenie so systémom PRE-CLEAN na odstránenie inštaláčných a výrobných nečistôt ako triesky, mastnoty a škárovacia hmota, aby sa mobilizoval a odstránil prach a nečistoty a neutralizovali sa kyslé zvyšky tavidiel. 

Existujúce systémy: Je potrebné poznamenať, že žiadny inhibítor korózie nemôže zvrátiť predchádzajúce korózne poškodenia. Ak chcete optimalizovať účinnosť systému a umožniť systému SYSTEMSAFE-DM pracovať s čo  najlepším výsledkom, a to najmä v prípade, keď je voda špinavá a silne sfarbená, odporúčame systém najprv prepláchnuť pomocou HYPER-FLUSH. To je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď sa nový kotol alebo výmenník tepla pridávajú k staršiemu zariadeniu.

Správne dávkovanie: presná dávka nie je rozhodujúca, pretože SYSTEMSAFE-DM bude pracovať efektívne v + / - 20% rozsahu, ale k dispozícií je Systemsafe-DM testovacia sada pre kontrolu úrovne optimálneho ošetrenia. Testovacia sada určuje úroveň molybdénu, ktorý bude 330 ppm pri štandardnej dávke. Súprava obsahuje činidlo pre približne tridsať testov, spoločne s vzorkovacou striekačkou a skúmavkou s farebným grafom a pokynmi.

Balenie:
Krabica 12x1 litrov
Krabica 4x5 litrov
25 litrová bandaska

Tiež k dispozícii:
DM testovacia sada

logo marox 10y final 01MAROX, s.r.o., Klincová 37, 821 08 Bratislava © 2018